pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • 5 maja 2018
  • wyświetleń: 3779

Wesprzyj wydanie płyty Koszau - zespół potrzebuje jeszcze ok. 5000 zł

Zespół Koszau rozpoczął akcję crowdfundingową za pośrednictwem portalu Wspieram.to. Zamawiając przedpremierowo debiutancką płytę "Przemyśli", można wesprzeć produkcję całego nakładu. Akcja trwa do 20 maja. Na wspierających czekają wyjątkowe nagrody.

Wesprzyj wydanie płyty Koszau
Wesprzyj wydanie płyty Koszau - zespół potrzebuje jeszcze ok. 5000 zł · fot.


Crowdfunding to co raz bardziej popularny sposób na wydawanie płyt przez młode zespoły. Decydują się też na niego artyści znani już szerzej, ze względu na brak zależności jakie towarzyszą kontraktom z wytwórniami. Korzystając z kampanii wspierającej, fani zespołu mogą zakupić płytę w przedpłacie umożliwiając tym samym jej wydanie. Ponadto taka pomoc wiąże się ze specjalnymi nagrodami, oferowanymi przez zespół.

Na tę metodę wydania płyty zdecydował się pszczyński zespół Koszau. - Dobiegł już końca proces produkcyjny naszych debiutanckich nagrań. Teraz czas najwyższy na ich wydanie. Nie możemy się doczekać momentu, w którym będziemy mogli dać Wam nasze dźwięki do domu, samochodu czy pracy - dodają. - Jednakże wydanie wiąże się ze sporymi kosztami, którym nie jesteśmy w stanie sprostać bez Waszej pomocy.

W związku z dużymi kosztami wydania płyty, zespół zdecydował się na uruchomienie kampanii wspierającej produkcję za pośrednictwem portalu wspieram.to. Pomoc ze strony fanów, polega na zamówieniu płyty przedpremierowo, co umożliwi zespołowi zgromadzenie odpowiedniej ilości środków na wydanie większego nakładu. Nagrodą dla wspierających nie będzie jednak wyłącznie płyta, za którą już przecież zapłacili. W zależności od wysokości wpłat, zespół oferuje całą pulę nagród takich jak: umieszczenie nazwiska na liście wspierających wewnątrz płyty, unikalna dedykacja, podwójne zaproszenia na wybrany koncert czy też na występ zamknięty, wykonanie zaproponowanego coveru, a nawet prywatny koncert.Muzyka, którą tworzy i wykonuje Koszau nosi znamiona wielu gatunków. Często pojawiają się blues i big beat, ale nie brakuje również groovu oraz elementów muzyki Etno.

- Staramy się za pomocą muzyki współtworzyć treść naszych tekstów. Tematem przewodnim są w nich Przemyśli - kłębki myśli "z tyłu głowy", z którymi każdy mierzy się na co dzień, a które jednocześnie mogą być niesamowitym źródłem afirmacji życia. Oswajamy je i przekazujemy dalej abyście Wy mogli czerpać z nich jak najwięcej doznań - mówią członkowie grupy.

Jako zespół działają od roku. Mimo krótkiego stażu mają już za sobą spore doświadczenie koncertowe i studyjne. Przez ostatni rok odwiedzili 14 miast od Podkarpacia aż po Pomorze. Mieli okazję współdzielić scenę z Krzysztofem Zalewskim oraz zespołem Kroki podczas festiwalu Cloud9. Ponadto opublikowali teledysk, a także nagrali własną wersję kolędy 'Oj, maluśki, maluśki' w ramach projektu "Pszczyńscy Kolędnicy". Jesienią 2017 roku zabrali się za nagranie swojej pierwszej płyty.Produkcja nagrań dobiegła końca i materiał jest gotowy do wydania. W procesie produkcji zespół wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Wydanie płyty jest niestety równie kosztowne. W jego skład wchodzą m.in. projekty graficzne, tłoczenie płyt, produkcja opakowań i książeczek wewnątrz płyty. Płytę pod tytułem "Przemyśli" można przedpremierowo zamówić na stronie:
www.wspieram.to/koszau-przemysli.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.