Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1455

Pawłowice i ukraiński Makarow wymienią się doświadczeniami

Wadym Tokar - wójt gminy Makarów, dwa dni spędzi w gminie Pawłowice w ramach projektu służącego wymianie doświadczeń przedstawicieli władz lokalnych.

Wadym Tokar i Franciszek Dziendziel
Wadym Tokar (z prawej) - wójt gminy Makarów i Franciszek Dziendziel - wójt gminy Pawłowice · fot.


Makarów znajduje się ok. 34 km od Kijowa. W skład gminy wchodzą cztery wsie, które zamieszkuje piętnaście tysięcy mieszkańców. Pobyt w Pawłowicach rozpoczął się 18 kwietnia od zwiedzenia urzędu. Gość miał okazję spotkać się i porozmawiać nie tylko z wójtem gminy Franciszkiem Dziendzielem, ale również z pracownikami.

Wizyty w poszczególnych biurach były okazją do zadawania pytań, zapoznania się z funkcjonowaniem gminy i zadaniami realizowanymi przez samorząd. Najwięcej pytań dotyczyło systemu odbioru odpadów, remontów dróg czy procedur przetargowych. Środowe popołudnie Wadym Tokar spędził na zebraniu wiejskim w Osiedlu Pawłowice, a na czwartek zaplanowany jest objazd gminy, wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnym Ośrodku Sportu.

Wadym Tokar jest jednym z kilkunastu Ukraińców - przedstawicieli władz lokalnych, członków Kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy, którzy od 17 do 21 kwietnia będą przebywać na Śląsku w ramach projektu koordynowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA