Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2018
  • 21 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 10304

Na pszczyńskim rynku pojawiły się pierwsze ogródki według wytycznych

Pierwsze lokale, mające swoją siedzibę na rynku, rozstawiły już ogródki letnie. Klienci Pivnicy i Pijalni Soków mogą cieszyć się w ten weekend słońcem i usiąść przy stoliku na świeżym powietrzu.

ogródek letni, rynek
Na pszczyńskim rynku pojawiły się pierwsze ogródki restauracyjne - 20.04.2018 · fot.


Właściciele Pijalni Soków i Pivnicy jako pierwsi uporządkowali kwestie formalne i rozstawili już na rynku swoje ogródki. Klienci mogą usiąść przy stoliku pod parasolem w kolorze ecru. Teren ogrodzony został drewnianymi płotkami. Wkrótce również pozostali restauratorzy mają otrzymać zgody na wystawienie ogródków.

Przypominamy, że w tym roku, zgodnie z zapowiedziami, forma ogródków całkowicie się zmienia. Nie będą to już zadaszone wiaty przytwierdzone do elewacji kamienic, ale stojące 1,5 metra od nich parasole w kolorze ecru. Takie są wytyczne konserwatora zabytków, który zdecydował się na uporządkowanie zasad dla przedsiębiorców żyjących z usług i handlu przy pszczyńskim rynku. Czasowo związało się to również z przebudową i poszerzeniem chodników wokół najważniejszego placu w mieście.

ogródki letnie Pivnicy i Pijalni Soków
Na pszczyńskim rynku pojawiły się pierwsze ogródki restauracyjne · fot.


To jednak nie wszystkie zmiany dla przedsiębiorców, głównie z branży gastronomicznej. Od tego roku, jeśli będą chcieli ustawić ogródek na chodniku wokół pszczyńskiego rynku, będą musieli ponosić opłatę za zajęcie pasa ruchu drogowego. Ta wynosi teraz 1 złoty za metr na dobę. Dla porównania, jeszcze w ubiegłym sezonie była to zryczałtowana opłata miesięczna w wysokości 5 złotych za metr. Ta zmiana sprawiła, że przedsiębiorcy jeszcze przed wystawieniem ogródków wspólnie zdecydowali się zaapelować do radnych o obniżenie tej kwoty.

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA