Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 11327

[ZDJĘCIA] Mieszkanka Pielgrzymowic przyjęła święcenia diakonackie

Mury luterańskiej świątyni w Golasowicach po raz pierwszy były świadkami tak ważnego wydarzenia - przyjęcia święceń diakonackich przez parafiankę Martę Zachraj.

Mieszkanka Pielgrzymowic przyjęła święcenia diakonackie - 21.04.2018 · fot.


W sobotę, 21 kwietnia, parafię ewangelicko-augsburską w Golasowicach, której proboszczem jest ks. Marcin Makula, odwiedził ks. biskup Jerzy Samiec - Zwierzchnik kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce, ks. Marian Niemiec - biskup luterański diecezji katowickiej, ks. Adrian Korczago - biskup diecezji cieszyńskiej oraz wielu innych duchownych z bliższej i dalszej okolicy. Powodem było przyjęcie przez Martę Zachraj - mieszkankę Pielgrzymowic i tutejszą parafiankę święceń diakonackich.

Mury luterańskiej świątyni w Golasowicach po raz pierwszy w swojej historii były świadkami tak ważnego wydarzenia. Razem z diakon Martą Zachraj wyświęcony na księdza został Bogusław Sebesta z Katowic.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA