Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2018
  • 1 maja 2018
  • wyświetleń: 8579

Pałac Myśliwski w Promnicach stanie się częścią Muzeum Zamkowego?

W połowie marca informowaliśmy o tym, że Zameczek Myśliwski w Promnicach czeka na chętnego. Wczoraj Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego podał do publicznej wiadomości, że Pałac może stać się częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

Zameczek Myśliwski w Promnicach
Pałac Myśliwski w Promnicach może stać się częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie · fot.


Znajdujący się w Kobiórze, tuż przy granicy z Tychami, nad Jeziorem Paprocańskim, pałacyk myśliwski został wybudowany w XIX wieku. Był jednym z ukochanych miejsc księżnej Daisy. Do dziś zdobi go kilkaset trofeów myśliwskich z czasów książęcych. Obecnie w zespole zamkowo-parkowym mieszczą się restauracja oraz hotel.

Przypominamy, że umowa dzierżawy nieruchomości zakończona została 31 grudnia 2015 r. Tego dnia upłynął termin, na jaki została zawarta. Dzierżawca wystąpił o automatyczne przedłużenie umowy dzierżawy, jednak nie spełnił warunków wynikających z umowy. W tej sprawie toczyło się postępowanie sądowe, sąd przyznał rację Skarbowi Państwa reprezentowanemu przez starostę pszczyńskiego. Po uprawomocnieniu wyroku starosta wystąpił do wojewody śląskiego o zgodę na wydzierżawienie obiektu. W marcu 2018 r. wywieszony został wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, obejmujący Zameczek Myśliwski "Promnice".

Loading...


Wczoraj Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego podał do publicznej wiadomości, że Zarząd Województwa Śląskiego opowiada się za nieodpłatnym przejęciem pałacu na majątek samorządowego Województwa Śląskiego. Z kolei podczas wernisażu wystawy "Orzeł czarny. Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości", dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie poinformował, że podjęte ostatnio decyzje Zarządu Województwa Śląskiego, dały "zielone światło" dla przejęcia Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

O dalszych losach tego malowniczego Pałacu będziemy informować wkrótce.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA