pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 12293

[ZDJĘCIA] Pszczyńscy maturzyści pożegnali szkolne mury

Koniec kwietnia to czas, w którym maturzyści zaczynają ostatnie powtórki przed egzaminem dojrzałości, ale także moment, kiedy mogą odebrać swoje świadectwa ukończenia szkoły. Łącznie wszystkie powiatowe placówki oświatowe opuszcza w tym roku ponad 600 absolwentów. 27 kwietnia swoje świadectwa odebrali uczniowie m.in. Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 oraz I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Zakończenie roku szkolnego w "Samochodówce" · fot.


W "Samochodówce" ze szkolnymi murami pożegnało się 12 uczniów. - Dzisiejszy dzień kończy pewien etap waszego życia. Etap, w którym wkroczyliście w dorosłość, musieliście zmierzyć się z pierwszymi problemami, zawiązaliście wiele nowych i wartościowych znajomości. Po czterech latach spędzonych razem przychodzi wam wybrać własną ścieżkę. Chciałabym, byście miesiące spędzone w naszych murach uważali za udane i wspominali je z uśmiechem na ustach. Bo szkoła to nie tylko nauka, ale przede wszystkim przyjaźnie, wyjazdy i miłe spotkania - mówiła życząc uczniom powodzenia na maturze dyrektor szkoły, Teresa Wojtanowicz.

- Zazdroszczę wam tego, że w wieku 19 lat macie już fach w ręku. Macie kwalifikacje, odpowiednią wiedzę i umiejętności. Większość ludzi w waszym wieku tego nie ma. Jesteście przyszłością tej szkoły, miasta i powiatu. To wy za 10 lat będziecie kreować nowe miejsca pracy tworząc swoje biznesy. Skorzystajcie z tego, co przekazali wam wasi nauczyciele i bądźcie kolejnymi wybitnymi wizytówkami Powiatowego Zespołu Szkól nr 1 - mówił starosta Paweł Sadza.

Zakończenie roku było okazją do wręczenia dyplomów i nagród uczniom, którzy przez cały okres nauki czynnie angażowali się w sportowe, naukowe i kulturalne życie szkoły.

Zakończenie roku szkolnego w "Chrobrym" · fot.


27 kwietnia swoje świadectwa odebrali także tegoroczni maturzyści z "Chrobrego". Tradycyjnie, w trakcie uroczystości nagrody odebrali m.in. uczniowie z najwyższą średnią. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała Monika Brachaczek, laureatka wielu konkursów i olimpiad, która może pochwalić się średnią o wysokości 5,33. Najwybitniejszym sportowcem wśród dziewcząt została Agnieszka Zioła natomiast wśród chłopców Karol Konieczny.

- Ta wiedza, którą wynieśliście z tej szkoły daje wam pewną przewagę na starcie w życiu dorosłym. Czy tą przewagę wykorzystacie, zależy wyłącznie od was - mówił wicestarosta Krystian Szostak. - Absolwenci tej szkoły chętnie do niej wracają. Ja również wam tego życzę, bo więzi, które zawiera się w szkole średniej są zawsze najsilniejsze - podkreślał.

Choć oficjalnie absolwenci zakończyli naukę w szkole, już 4 maja wrócą, aby zmierzyć się z egzaminem dojrzałości.

ab, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.