Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 2028

Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe

W ostatnim czasie, kiedy koniec roku szkolnego jest już coraz bliżej, policyjny przegląd autokarów staje się niemalże codziennością. W Pszczynie wykorzystuje się do tego obszerny parking znajdujący się przy ul. Bielskiej, obok tamtejszego kościoła. Tak też było dzisiaj, kiedy o 5.30 policjanci rozpoczęli kontrolę autobusu wyjeżdżającego z uczniami pszczyńskiej podstawówki do Kotliny Kłodzkiej.

Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe
Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe - 14.05.2018 · fot.


Przed tak długą drogą mundurowi przede wszystkim sprawdzili przygotowanie kierowcy do przewozu osób. Test wypadł pomyślnie. Mundurowi nie mieli żadnych zastrzeżeń do stanu trzeźwości kierowcy, aktualności wymaganych badań lekarskich i jego ogólnego stanu psychofizycznego. Nie mieli również uwag, co do samego autobusu. Sprawdzili m.in. obowiązkowe wyposażenie pojazdu, sprawność świateł, układu kierowniczego i hamulcowego oraz obowiązujące na trasie dokumenty.

Zawsze warto zadbać o taką kontrolę. Należy jednak pamiętać, że czas potrzebny do jej przeprowadzenia to około 45 minut. Przyjazd autokaru na miejsce kontroli trzeba więc zaplanować odpowiednio wcześniej. Policjanci proszą organizatorów o zgłaszanie potrzeby kontroli z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej.

Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe
Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe - 14.05.2018 · fot.


Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem, żeby mieć całkowitą pewność, organizator powinien poddać taki pojazd badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.

Zgłoszenie przeprowadzenia kontroli przez policjantów z drogówki organizatorzy wyjazdów mogą kierować do najbliższych jednostek. Informację taką można zgłosić osobiście w budynku Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie lub telefonicznie dzwoniąc pod numer (32) 449-32-00 lub do sekretariatu wydziału ruchu drogowego wybierając powyższy numer z końcówką 290.

Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe
Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe - 14.05.2018 · fot.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA