pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 6637

Wojewoda ogłosił żałobę w województwie śląskim

W związku z wypadkiem, do jakiego doszło 5 maja w jastrzębskiej kopalni "Zofiówka", wojewoda Jarosław Wieczorek apeluje, by na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, nie organizować imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego w dniu 17 maja.

żałoba


Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić 17 maja flagi państwowe do połowy masztu.

5 maja doszło do silnego wstrząsu w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Tego dnia udało się uratować dwóch pracowników, dzień później odnaleziono ciała dwóch kolejnych, którzy stracili życie pod ziemią. Do dwóch następnych śmiertelnych ofiar udało się dotrzeć w sobotę i niedzielę, po tygodniu prowadzonej w ekstremalnych warunkach podziemnej akcji. 16 maja, w jedenastej dobie akcji, ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników.

ab / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.