Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 czerwca 2018
  • 9 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3129

Bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich na Industriadę

Za nami:

Na tegoroczne Święto Szlaków Zabytków Techniki po raz kolejny Koleje Śląskie przygotowały 25000 kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów. 9 czerwca każdy kupon będzie umożliwiał zainteresowanym dwa przejazdy naszymi pociągami. Dzień później - 10 czerwca - dwa przejazdy specjalne kolejową obwodnicą GOP.

industriada 2018


Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami uczestnicy festiwalu najpierw muszą zdobyć kupony. Część z nich dostępna jest w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie. Kupon wystarczy odpowiednio wypełnić i okazać w pociągu podczas kontroli biletów. Wszystkie informacje (m.in. o tym skąd i kiedy można odebrać kupony oraz jak je wypełniać) można znaleźć m.in. w regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Są one opisane jako "dla pasażera" i "dla konduktora" oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować. W tym roku warto zachować kupon po przejeździe, ponieważ dodatkowo upoważnia on do 50% zniżki na bilety do Muzeum Śląskiego. Oferta ta jest ważna do końca czerwca.

przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej
Przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej osoby na jeden przejazd


- W tym roku finał Industriady wyjątkowo odbędzie się poza aglomeracją, dlatego po raz pierwszy uruchomimy dodatkowy pociąg, który zapewni możliwość dotarcia do i powrotu z Rybnika Niewiadomia. Przejazd w tym pociągu będzie możliwy m.in. na podstawie bezpłatnych kuponów industriadowych - natomiast osoby nieposiadające kuponu będą miały możliwość nabycia biletu w kasie lub u obsługi, zgodnie z obowiązującą taryfą - informują przedstawiciele Kolei Śląskich.

rozkład jazdy


Z kolei w niedzielę, 10 czerwca - dla tych, którym ciągle jeszcze mało industrialnych atrakcji - zorganizowane zostaną dwa przejazdy specjalne trasą, którą obecnie nie kursują pociągi pasażerskie. Przejazdy rozpoczną się i zakończą w Bytomiu. Trasa będzie prowadzić m.in. przez Gliwice, Zabrze Makoszowy, Dąbrówkę Małą i Siemianowice Śląskie, a przejazdy będą obsługiwane przez pojazd Elf 2, czyli najnowszy nabytek Kolei Śląskich. Liczba uczestników każdego przejazdu jest ograniczona, w związku z czym na tydzień przed wydarzeniem zostanie uruchomiona internetowa rezerwacja miejsc.

Bilet na przejazd będzie kosztował 34 złote - będzie on uprawniał nie tylko do udziału w przejeździe specjalnym, ale również do podróżowania innymi pociągami Kolei Śląskich w tym dniu. Dodatkowo osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na pierwszy przejazd specjalny, będą mogły rozpocząć swoją podróż już w Katowicach i komfortowo dojechać do Bytomia, gdzie rozpocznie się właściwa trasa. Natomiast osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na drugi przejazd specjalny, będą mogły tym samym składem wrócić do Katowic po zakończonym kursie.

rozkład 2

BM / pless.pl, źródło: Koleje Śląskie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA