Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2564

Studium muzealne: kim byli pierwsi lotnicy? Jak powstała szachownica?

Za nami:

Kim byli pierwsi polscy lotnicy? Jak narodziła się szachownica? Dowiecie się już 29 czerwca o godzinie 17.00 na kolejnym wykładzie w ramach Studium muzealnego w wykonaniu Łukasza Sojki, pszczynianina, pasjonata historii. Bilet wstępu kosztuje 1 zł.

studium muzealne


Łukasz Sojka - urodzony w Pszczynie - pasjonat historii i lotnictwa a także autor, aktor, gitarzysta i wokalista. Publikował opowiadania w miesięczniku "Śląsk", ma na swoim koncie artykuł "Polowanie na dzieciobójców" o sterowcowych nalotach na Londyn, który ukazał się w miesięczniku Newsweek Historia nr 09/2016. W 2015 roku zakwalifikował się do grona finalistów konkursu "Książka historyczna nie musi być nudna" organizowanego przez wydawnictwo Znak.

Historia jest dla niego jak epicka opowieść pełna nietuzinkowych bohaterów, ale też jak zagadka kryminalna, którą rozwiązać można tylko badając wszystkie tropy, poszukując dowodów i zestawiając ze sobą jak największą ilość relacji świadków.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA