Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 czerwca 2018
  • wyświetleń: 7071

Miał walczyć z nadużyciami, a sam wyłudzał. Usłyszał 349 zarzutów

Pracownik telefonii komórkowej zatrudniony jako specjalista do spraw nadużyć i współpracy w organami ścigania sam usłyszał zarzuty za wyłudzenia zwrotu kosztów stawiennictwa w sądach. W sumie zostało przedstawionych mu 349 zarzutów, a wyliczona kwota strat, na które został narażony Skarb Państwa, sięgnęła blisko 85 tys. złotych.

Zarzucane mu czyny dotyczą składanych bezprawnie wniosków o zwrot kosztów stawiennictwa w sądach. Podejrzany, mając od swojego pracodawcy pisemne polecenie wyjazdu służbowego z ustaloną już kwotą diety i ryczałtu, zatajał ten fakt i wielokrotnie ubiegał się w sądach o dodatkową wypłatę pieniędzy za dojazd na przesłuchanie. "Dorabiając" w ten sposób przez ostatnie 8 lat naraził Skarb Państwa na straty sięgające 85 tysięcy złotych. Gościł w większości polskich sądów. Był m.in. w Gliwicach, Głubczycach, Rzeszowie, Ciechanowie, Ostrołęce, a także w Pszczynie. Kwoty przyznawanych mu zwrotów najczęściej wynosiły od 200 do 300 złotych. Zdarzało się jednak, że przekraczały 500 złotych.

Pszczyńscy śledczy w toku prowadzonego postępowania zebrali materiał dowodowy umożliwiający przedstawienie mężczyźnie 349 zarzutów popełnienia oszustwa. Wskazując w postanowieniu art. 286 kk uwzględniono również art. 65 kk mówiący o uczynieniu sobie przez podejrzanego z popełnianych przestępstw stałego źródła dochodu. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, kiedy sprawca dopuszcza się przestępstw wielokrotnie i regularnie, przez co uzyskuje stałe dochody. Przy czym, taki bezprawny zarobek nie musi być jego jedynym źródłem dochodów. Niezbędnym warunkiem jest jedynie stałość w jego bezprawnym postępowaniu. Istotne jest jednak to, że w związku z tym kara, jaka go czeka, może być surowsza, podobna jak w przypadku recydywy wielokrotnej.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA