Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 czerwca 2018
  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 26682

[WIDEO i ZDJĘCIA] Festiwal "Śląskie Smaki" i występ ZPiT "Śląsk"

W tym roku miłośnicy kuchni regionalnej województwa śląskiego zjechali do urokliwej Pszczyny. Tutaj w niedzielę, 17 czerwca w Parku Zamkowym odbyła się już trzynasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki!

13 Festiwal "Śląskie Smaki" w Pszczynie - 17.06.2018 r. · fot.


"Złota Lira w Pszczynie" koncert orkiestr dętych w czasie 13 Festiwalu Śląskie Smaki - 17.06.2018 r. · fot.


Wiadomo, że nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli prawdziwego kuchmistrza! W konkursie kulinarnym do walki o złoty, srebrny lub brązowy Durszlak oraz o tytuł Eksperta "Śląskich Smaków" przystąpili: profesjonalni kucharze, uczniowie szkół gastronomicznych i amatorzy gotowania. W tych kategoriach zmierzyli się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego.

"Makula Band" na 13 Festiwalu Śląskie Smaki - 17.06.2018 r. · fot.


Roztańczona Pszczyna w trakcie 13 Festiwalu Śląskie Smaki - 17.06.2018 r. · fot.


Wokaliści Studia Piosenki "VoicePless" na 13 Festiwalu Śląskie Smaki - 17.06.2018 r. · fot.


Niedzielny Festiwal był także odsłoną emocjonującej Bitwy Smaków! W tym roku udział wzięli: doskonale wszystkim znany Remigiusz Rączka, którego przeciwnikiem był znakomity kucharz Marek Furczyk - szef kuchni i właściciel w pszczyńskim Punkcie "G"astronomicznym. Pojedynek nazwano "Dzik kontra jeleń". Efekty kulinarnych zmagań kucharzy, mogła potem degustować publiczność zgromadzona w pszczyńskim parku.

Bitwa Smaków, czyli dzik kontra jeleń - pokaz kulinarny Remigiusza Rączki i Marka Furczyka w czasie 13 Festiwalu Śląskie Smaki w Pszczynie - 17.06.2018 r. · fot.


Lokalni producenci oraz restauracje Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki zadbali o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Wieczorem zaś wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" na zakończenie 13 Festiwalu Śląskie Smaki w Pszczynie - 17.06.2018 r. · fot.


Festiwalowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje: konkursy i animacje dla dzieci i oferta kulinarna restauracji Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki".

Zapis relacji na żywo:

Loading...

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA