pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 867

Dzielnicowa o bezpieczeństwie seniorów w salkach katechetycznych

Dzielnicowa oraz proboszcz z osiedlowej parafii w Pszczynie kolejny raz postanowili połączyć siły i w ramach zorganizowanego dla seniorów spotkania przybliżyć parafianom problemy oszustw oraz zagrożeń w domu i na drodze.

Dzielnicowa, policja, senior, bezpieczeństwo
Dzielnicowa o bezpieczeństwie seniorów w salkach katechetycznych · fot.


Zarezerwowany dla policjantki kwadrans na pogadankę zamienił się w ponad godzinną, bardzo ożywioną, dyskusję na temat bezpieczeństwa ludzi starszych. Poparte licznymi przykładami rozmowy pokazały, jak duża jest potrzeba bezpośredniego kontaktu mieszkańców z dzielnicowym, a zaproszenie na następne spotkanie wskazało, jak dużym zainteresowaniem cieszą się tego typu wizyty.

Wizyty pszczyńskich policjantów w kościołach to nie pierwszyzna. Policyjne pogadanki w salkach katechetycznych odbywają się dzięki zaproszeniom księży z poszczególnych parafii. Zaangażowani, podobnie jak stróże prawa, w dbanie o tzw. wspólne dobro, starają się przestrzec swoich parafian przed zagrożeniami w codziennym życiu. W tym celu, proszą o kilkuminutowy wykład specjalistów w mundurze. Tak też było i tym razem. Dzielnicowa Iza, korzystając z zaproszenia proboszcza z parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Pszczynie, kolejny raz spotkała się z seniorami pszczyńskich osiedli. Omawiając metodę oszutwa na tzw. "wnuczka", wspomniała również o nowych sposobach stosowanych przez sprawców, w tym na "policjanta" i "pracownika spółdzielni lub gazowni". Policjantka przestrzegała osoby starsze przed pochopnym zawieraniem umów, otwieraniem drzwi nieznanym osobom i okazywaniem im swoich dokumentów oraz faktur za energię. Dzielnicowa przypomniała zasady, jakimi należy kierować się w takich przypadkach i omówiła czynności, które należy natychmiast wykonać, a których absolutnie unikać. Proponowała, żeby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń natychmiast skontaktować się z nią lub z dyżurnym jednostki policji.

Dzielnicowa, policja, senior, bezpieczeństwo
Dzielnicowa o bezpieczeństwie seniorów w salkach katechetycznych · fot.


Zaapelowała także w sprawie noszenia odblasków. Podkreślała, jak bardzo taki mały, fluorescencyjny element poprawia widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Nie zapomniała także przypomnieć obowiązkowego wyposażenia jednośladów, podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, sklepie i podczas wakacyjnych podróży.

Takie wizyty dzielnicowych u seniorów nie należą do rzadkości. Każdorazowo jednak, osoby, które biorą w nich udział, podkreślają, że jest do bardzo dobra inicjatywa policji i oczekują jak najwięcej tego typu spotkań.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.