pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1826

Ubezpieczenie samochodu - 5 zasad jak kupić dobre i tanie OC

Artykuł sponsorowany:

Choć wybór obowiązkowego ubezpieczenia OC nie wydaje się trudny, to obecnie możliwości jest tak dużo, że można się pogubić. Polisa ubezpieczeniowa powinna posiadać odpowiedni zakres ochrony, jednocześnie wcale nie musi być droga. Jak wybrać ubezpieczenie samochodu z głową?

rankomat
Atrakcyjne ubezpieczenie samochodu nie wymaga długich poszukiwań i w dzisiejszych czasach można je kupić bez wychodzenia z domu


Porównanie ofertMimo, że zakres ochrony OC w każdy przypadku jest taki sam, to prawda jest taka, że polisa polisie nierówna. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różnego rodzaju dodatki na przykład w postaci ubezpieczenia mini assistance, które w niektórych sytuacjach może okazać się bardzo pomocne. W ramach takiego produktu ubezpieczeniowego można liczyć na podstawową pomoc serwisową w razie wypadku. Obecnie w sieci można znaleźć bardzo dużo bezpłatnych porównywarek ubezpieczeniowych, warto z nich skorzystać i przeanalizować poszczególne oferty ubezpieczycieli, nie ma sensu decydować się na polisę pierwszą z brzegu.

Drugi właścicielDopisanie do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku mniej doświadczonych lub młodych kierowców, którzy dla firm ubezpieczeniowych są mało wiarygodni, przez co muszą zapłacić zazwyczaj za OC dużo więcej. Doświadczony kierowca jako współwłaściciel samochodu to gwarancja niższej ceny ubezpieczenia

Nie musisz decydować się na OC po zbywcyKupując samochód używany, zazwyczaj wraz z nim przejmujemy również ubezpieczenie OC wykupione przez poprzedniego właściciela. Oczywiście w tym wypadku firma ubezpieczeniowa ma prawo do ponownego przekalkulowania wysokości składki. Jeżeli okaże się, że OC jest drogie, a my znaleźliśmy dużo korzystniejszą ofertę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z umowy podpisanej przez zbywcę pojazdu. Wypowiedzenia OC należy dokonać w formie pisemnej, warto dołączyć do tego dokumentu kopię umowy sprzedaży.

rankomat
Jeżeli okaże się, że OC jest drogie, a my znaleźliśmy dużo korzystniejszą ofertę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z umowy podpisanej przez zbywcę pojazdu.


Ubezpieczenie OC przez InternetAtrakcyjne ubezpieczenie samochodu nie wymaga długich poszukiwań i w dzisiejszych czasach można je kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać odpowiednią porównywarkę ubezpieczeniową, która pokaże nam zestawienie najkorzystniejszych aktualnie polis OC/AC. To bardzo wygodny oraz szybki sposób na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia, dokumenty otrzymamy za pośrednictwem wiadomości e-mail, płatności można dokonać przelewem internetowym.

Dowiedz się, jak będzie wyglądała obsługa ubezpieczeniaBardzo ważną kwestią jest także sposób obsługi ubezpieczenia. Warto upewnić się, w jaki sposób przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego będzie się z nami kontaktował oraz jak można zgłosić szkodę.