pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1940

Wiersze Wacława Kostrzewy zostały wydane w kolejnych językach

Wacław Kostrzewa z Pszczyny wydał swoje wiersze w kolejnych językach obcych. Dziś można czytać jego poezję między innymi w językach hiszpańskim i arabskim.

Wiersze Wacława Kostrzewy zostały wydane w kolejnych językach.


Pszczyński poeta Wacław Kostrzewa wydał dziesięć tomików wierszy i jedną powieść "Gorące lato", w znanych wydawnictwach takich jak PIW czy Nowy Świat w Warszawie. Poezją Wacława Kostrzewy interesują się również wydawnictwa zagraniczne. Wiersze poety zostały przetłumaczone na języki obce: rosyjski, ukraiński, rumuński, bułgarski i angielski, gdzie w Londynie ukazała się książka pod tytułem "Two Rivers" ( "Dwie rzeki"), a w Australii "The Sun shone for us".

Wydania poezji Wacława Kostrzewy z Pszczyny


W zeszłym roku doszły kolejne tłumaczenia: na język hiszpański, gdzie w Hawanie ukazała się książka "La isla danzante"("Tańcząca wyspa"), i na język arabski, gdzie w Kairze ukazało się tłumaczenie "Biletu powrotnego".

Wacław Kostrzewa jest laureatem wielu konkursów i nagród poetyckich, między innymi nagrody im. Orkana i nagrody Lanicius im. Klemensa Janickiego za całokształt twórczości. Od dziesięciu lat jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie.

new, Ryszard Wojnarowski / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.