Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4640

Kolejne prace na ul. Słonecznej: przyłącza kanalizacji i korytowanie

Prace związane z przebudową ulicy Słonecznej nabierają tempa. Na początku tygodnia budowlańcy rozpoczęli proces przyłączania kanalizacji deszczowej do domostw od niej odciętych. Z kolei od czwartku, 14 czerwca na jednej z jezdni trwa korytowanie w celu przygotowania podbudowy pod nową nawierzchnię drogi.

Prace związane z korytowaniem na ul. Słonecznej - 14.06.2018 · fot.


W ramach inwestycji przebudowywana jest kanalizacja deszczowa na całym odcinku ul. Słonecznej i części ul. Dobrawy. Jak udało nam się dowiedzieć w urzędzie, w terminie do miesiąca wykonawca przewiduje zakończenie robót związanych z przebudową przyłączy do kanalizacji deszczowej. Kolektor główny został już przebudowany.

Ponadto w czwartek, 14 czerwca drogowcy rozpoczęli korytowanie jednej jezdni w celu przygotowania podbudowy pod nową nawierzchnię drogi. - Całość prac, na które składa się frezowanie, korytowanie, stabilizacja gruntu oraz nowa podbudowa z kruszywa, potrwa do końca przyszłego tygodnia - poinformował wykonawca, firma Drogopol.

Przebudowa ul. Słonecznej - 4.06.2018 · fot.


Przypominamy, że docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 7.225.077,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA