Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2524

[ZDJĘCIA] Ulice Topolowa w Górze i Lompy w Gilowicach jak nowe

Zakończyły się prace nad realizacją kolejnej dużej inwestycji na powiatowych drogach, polegającej na przebudowie ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach. Na zadanie powiat pszczyński i gmina Miedźna przeznaczyły łącznie prawie 6 mln zł.

Ulice Topolowa w Górze i Lompy w Gilowicach po remoncie - 12.06.2018 · fot.


12 czerwca dokonano odbioru jednej z największych inwestycji prowadzonych w gminie Miedźna na powiatowych drogach. Przebudowa ulic Lompy i Topolowej pochłonęła 5,86 mln zł. - Choć nie udało się pozyskać dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, mieliśmy świadomość, że inwestycja nie może dłużej czekać. Stąd decyzja o wspólnym zrealizowaniu zadania przez powiat i gminę Miedźna z własnych środków - mówi starosta Paweł Sadza.

Choć inwestycja finansowana była w trybie dwuletnim (w zeszłorocznym budżecie samorządy zabezpieczyły po 2 mln zł, a pozostała kwota przeznaczona została w tym roku) zdecydowana większość prac zrealizowana została już ubiegłego roku.

Przypomnijmy, przebudowa objęła odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegały na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Zadanie zrealizowała firma Drogród z Ćwiklic.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA