Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1846

Będzie nowoczesne oświetlenie wzdłuż ulicy Zjednoczenia

Ruszyła budowa nowoczesnego oświetlenia w Pawłowicach przy ulicy Zjednoczenia.

Pawłowice, Zjednoczenia
Będzie nowoczesne oświetlenie wzdłuż ulicy Zjednoczenia w Pawłowicach. · fot.


W najbliższych miesiącach zostanie postawionych 48 nowych lamp ledowych wzdłuż ul. Zjednoczenia (od parku w kierunku inhalatorium). Oświetlenie swoim wzornictwem nawiązywać będzie do lamp już stojących przy tej ulicy (od wiaduktu w kierunku ronda i drogi na Cieszyn). Będą to aluminiowe słupy o wysokości ok. 10 m z wysięgnikiem zakończonym lampą led o mocy 70W.

Umowę na wykonanie zadania podpisano z Zakładem Instalacji Pomiarów Elektrycznych i Teletechnicznych z Pawłowic, który został wyłoniony w drodze przetargu. Cały koszt inwestycji będzie wynosić ok. 240 tys. zł brutto. Inwestycja zakończy się na przełomie sierpnia i września.

Równocześnie przy ul. Zjednoczenia trwają prace przy wymianie sieci napowietrznej na kablową, schowaną pod ziemią. Dzięki staraniom gminy, dostawca energii elektrycznej, właściciel sieci rozdzielczej niskiego napięcia i sieci oświetleniowej - firma Tauron rozpoczął końcem kwietnia prace modernizacyjne. Zdemontowane zostaną dotychczasowe betonowe słupy a nowe okablowanie zostanie poprowadzone pod ziemią w pasie drogowym. Z zabudowanych złącz kablowych, zostaną wyprowadzone nowe przyłącza do prywatnych posesji. Przeprowadzenie przez Tauron modernizacji było konieczne, aby gmina mogła rozpocząć prace związane z wymianą ulicznego oświetlenia.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA