Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 czerwca 2018
  • 17 czerwca 2018
  • wyświetleń: 25336

[ZDJĘCIA, WIDEO] Nocna akcja wyciągania ciężarówki z rowu

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 1:00 w Kobiórze na krajowej jedynce w Kobiórze. Na jezdni w stronę Katowic samochód ciężarowy wpadł do rowu. Następnej nocy na miejscu zdarzenia pojawili się pracownicy pomocy drogowej, którzy wyciągnęli leżącego na boku kolosa. Nie obyło się bez utrudnień.

Akcja wyciągania ciężarówki z rowu - 16/17.06.2018 · fot.


Jak udało nam się dowiedzieć, turecki kierowca podróżował ze swojego rodzinnego kraju do Malmö w Szwecji (dystans około 3,5 tysiąca kilometrów drogą lądową- przyp. red.). Po kolizji, której przyczyną było zaśnięcie, mężczyzna wyszedł z kabiny o własnych siłach. Jak się okazało nie doznał żadnych obrażeń. Kilku przejeżdżających kierowców zatrzymało się, by sprawdzić czy wszystko z nim w porządku, ale nikt nie wezwał policji. Dopiero około godziny 2:00 ktoś z przejeżdżających kierowców zaalarmował dyżurnego pszczyńskiej komendy.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy nie mieli innego wyjścia, jak ukarać szofera mandatem. W nocy z soboty na niedzielę nastąpiła akcja wyciągania zestawu z rowu. Naczepa miała zostać rozładowana, ale turecki spedytor podjął decyzję aby zaniechać tych działań. Jego zdaniem dało się podnieść zestaw wraz jedenastoma tonami ładunku w postaci tekturowych opakowań. Jak się okazało był w błędzie, a duża część towaru wysypała się przez rozerwaną plandekę.

Relacja bezpośrednio z miejsca zdarzenia - 17.06.2
Relacja bezpośrednio z miejsca zdarzenia - 17.06.2018 · fot.


Ważący z ładunkiem około 35 ton zestaw był wyciągany z rowu za pomocą trzech ciężkich holowników pomocy drogowych z Goczałkowic-Zdroju i Bielska-Białej. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą stanął na kołach około godziny 3:00, ale utrudnienia w tym miejscu trwały do rana. Trzeba było jeszcze uprzątnąć pobocze i oczyścić jezdnię z naniesionego błota.Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Kobiórze
Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Kobiórze - 16.06.2018 · fot.


Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Kobiórze
Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Kobiórze - 16.06.2018 · fot.


Miejsce zdarzenia

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA