Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5091

[ZDJĘCIA] Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 czerwca około godziny 16:30 na trasie wojewódzkiej 935 w miejscowości Kobielice. Kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Wyglądało groźnie, ale na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało. Policja apeluje do kierowców o zdrowy rozsądek.

Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach -
Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach - 17.06.2018 · fot.


Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki jadąc ulicą Pszczyńską od strony Suszca w stronę Pszczyny, najechał na tył Volkswagena Passata, który poruszał się w tym samym kierunku. Mężczyzna upadł na jezdnię. Interweniowały służby ratunkowe i patrol wypadkowy pszczyńskiej drogówki.

Na całe szczęście motocykliście nic groźnego się nie stało i po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego, pozostał na miejscu kolizji. O tym spotkaniu będzie przypominać mu mandat karny - mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie. Policjanci apelują do kierowców o zdrowy rozsądek za kierownicą. Lepiej 15 minut później, niż 30 lat za wcześnie.

Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach -
Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach - 17.06.2018 · fot.


W ostatnim czasie na drogach powiatu pszczyńskiego doszło do wielu poważnych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu ostatnich niespełna trzech tygodni czerwca zginęły trzy osoby (8-latka w Jankowicach, 31-latka w Goczałkowicach-Zdroju i 47-latek w Wiśle Wielkiej). Zarówno dla funkcjonariuszy, jak i dla nas dziennikarzy, to bardzo przykre tematy, które trzeba poruszyć.

Zdarzenia w ruchu drogowym to codzienny element życia, którego przy obecnym etapie urbanizacji nie da się wyeliminować do zera. Można jedynie liczyć na niegroźne skutki takich zdarzeń. Każdy kierowca, który otrzymał mandat po kolizji powinien się w gruncie rzeczy cieszyć, że skończyło się tylko tak. Pojazd się naprawi lub kupi się nowy - to są rzeczy materialne i od tego są ubezpieczenia. Niestety nie ma ubezpieczenia, które wróci nam życie i zdrowie po wypadku. Każdy poważniejszy wypadek to dramat przynajmniej jednej osoby i rodziny. Dlatego powinniśmy o tym pamiętać. Proponuję, by takie mandaty ku przestrodze oprawiać w ramkę za szkiełko i wieszać na ścianie w pokoju. Pod spodem dopisać "w sumie miałem dużo szczęścia" - dodaje policjantka.

Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach -
Kolizja z udziałem motocyklisty w Kobielicach - 17.06.2018 · fot.


sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA