pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2644

W Woli powstanie siłownia plenerowa i strefa relaksu

Złożony przez gminę Miedźna wniosek dotyczący budowy Otwartych Stref Aktywności, uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na ten cel gmina Miedźna otrzyma 25.000 zł dotacji.

OSA Otwarta strefa Aktywności
Przykład Otwartej Strefy Aktywności · fot.


W ramach zadania jeszcze w tym roku w Woli, przy ul. Pszczyńskiej powstanie siłownia plenerowa (minimum 6 urządzeń) i strefa relaksu, która będzie wyposażona między innymi w ławki, plenerowe urządzenia do gier. Zagospodarowana zostanie także zieleń.

Tzw. Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Miejsca te będą sprzyjać integracji społecznej i skierowane będą do różnych grup wiekowych.

O dofinansowanie z rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, podmioty posiadające osobowość prawną, np. stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie mieszkaniowe.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.