Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • 10 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2375

Namiot cyrkowy "Pippi Pończoszanki" w Suszcu

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza do udziału w fantastycznym wydarzeniu teatralnym! Początkiem sierpnia przyjedzie do nas namiot cyrkowy ze spektaklem "Pippi Pończoszanka".

O co chodzi z Namiotem Cyrkowym Pippi Pończoszanki ?

W dniach 9-10 sierpnia w gminie Suszec będzie stacjonował namiot cyrkowy Pippi Pończoszanki. W czasie tych dwóch dni odbędzie się spektakl sztuki Teatru Pinokio pt. "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży zakończone paradą i mini koncertem. Działania te, w wykonaniu aktorów i artystów cyrkowych, będą dla uczestników i widzów nieodpłatne.

Instytut Teatralny w 2011 roku odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszamy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można byłoby zagrać przedstawianie.W 2011 roku w ramach Lata w teatrze po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Objazdowy spektakl, wyprodukOwany w 2013 roku we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi to Pippi Pończoszanka w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl do tej pory gościł w 60 miejscowościach.

Program:
9.08.2018 - miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
- godz. 15:00 - Warsztaty dla dzieci i młodzieży
- godz. 17:00 - Finał warsztatów: Parada ulicami Suszca i Minikoncert w wozie Willi Śmiesznotce

10.08.2018 - miejsce: tereny zielone przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu
- godz. 18:00 - Spektakl w namiocie cyrkowym: Pippi Pończoszanka reż. Konrad Dworakowski i koncert zespołu Bura Kura

Wstęp na wydarzenia jest darmowy. Na warsztaty obowiązują zapisy w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, zaś na spektakl należy odebrać darmowe wejściówki.

---

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Gminny Ośrodek kultury w Suszcu został zaproszony do udziału w projekcie teatralnym Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi. Projekt odbywa się on w ramach programu "Lato w teatrze", finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego wspólnego działania jest docieranie do miejsc pozbawionych łatwego dostępu do wydarzeń kulturalnych - szczególnie adresowanych do dzieci i ich rodziców.

Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury w w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec, tel. (32) 212-44-91 wew. 21, e-mail: kasia@kulturasuszec.pl

43-267 Suszec
ul. Ogrodowa 22

tel. 32 212 44 91
fax 32 212 44 91
kom. 664 006 906

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA