Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 8404

60-latka ukradła pieniądze. Łup schowała w skarpecie

Szybka reakcja pokrzywdzonej i policjantek spowodowała, że zarejestrowana na kamerach monitoringu 60-latka została zatrzymana niemalże tuż po kradzieży. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, podobnie, jak jej córka, która chcąc ukryć występek matki, schowała część łupu w skarpecie. Obydwie podejrzane bardzo żałowały tego, co zrobiły. Starsza z nich podkreślała, że całe życie była uczciwa i tak naprawdę nie wie, co nią wtedy kierowało.

W poniedziałek do dyżurnego pszczyńskiej komendy zadzwoniła córka podejrzewanej o kradzież kobiety. Tłumaczyła, że jest teraz w sklepie, gdzie pokrzywdzona i personel sklepu sugerują, iż jej matka zabrała z cudzej torebki pieniądze, karty bankomatowe i telefon komórkowy. Skierowane na miejsce policjantki początkowo nie rozumiały wyjaśnień 21-latki. Z reguły nikt bowiem nie wzywa policji, jeżeli dopuścił się przestępstwa lub mógł mieć z nim jakikolwiek związek. Okazało się, że 21-latka wtedy jeszcze nie miała pełnego obrazu sytuacji. Nie podejrzewając o taki czyn swojej rodzicielki chciała być uczciwa i wszystko jak najszybciej wyjaśnić. Sama nawet zadzwoniła do matki, aby ta przyjechała do sklepu i udowodniła swoją niewinność.

Wychodząc jej naprzeciw dowiedziała się jednak, jaki był prawdziwy przebieg zdarzenia. Chcąc pomóc i zapobiec skutkom jej występku, schowała część skradzionych pieniędzy do skarpety. Jak obydwie zaznaczyły w protokole, wiedziały, że ich zachowanie było w pełni irracjonalne. Bardzo tego żałują i dlatego też, już w sklepie, podczas rozmowy z policjantkami, do wszystkiego się przyznały. Wskazały też miejsca ukrycia telefonu, kart i pieniędzy. Wszystkie te rzeczy zostały odzyskane i jeszcze tego samego dnia zwrócone pokrzywdzonej. Obydwie podejrzane wyraziły skruchę i wnioskowały o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Warto pamiętać, że za przestępstwo kradzieży przepisy przewidują nawet do 5 lat więzienia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA