Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 czerwca 2018
  • wyświetleń: 10835

Poprosili przechodnia o 30 groszy na piwo. Nie pożyczył, więc go pobili

Tłumaczyli, że zaatakowali go, ponieważ nie chciał dołożyć im 30 groszy do piwa. Ta niewielka kwota i przemoc użyta wobec pokrzywdzonego wystarczyły, aby dwaj 23-latkowie z Pszczyny usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 czerwca przed północą. Dwaj mieszkańcy Pszczyny wracali ze strefy kibica, gdzie wypili po kilka piw. Będąc w okolicy dworca kolejowego, przy tamtejszym parku, chcieli napić się jeszcze jednego piwa. Mieli jednak za mało gotówki. Dlatego też zaczepili przy sklepie monopolowym przechodnia i zażądali od niego kilku groszy. Kiedy ten odmówił, zaatakowali go.

Poturbowanemu mężczyźnie pomogli świadkowie, którzy m.in. wezwali na miejsce pogotowie i przekazali policjantom rysopisy sprawców. Relacjonując mundurowym przebieg zdarzenia podkreślali, że sytuacja wyglądała groźnie. W związku z tym zdecydowali się podejść do pobitego mężczyzny dopiero wtedy, kiedy sprawcy znajdowali się już wystarczająco daleko. Widzieli bowiem ich agresywne zachowanie oraz to, jak biją i kopią leżącego na ziemi mężczyznę po głowie. Pokrzywdzony miał bardzo opuchniętą, zakrwawioną i posiniaczoną od uderzeń twarz. Potwierdzili to również lekarze, którzy w szpitalu opatrzyli mu rany. Skończyło się na stłuczeniach twarzoczaszki i ranie powieki.

Dzięki informacjom, których udzielili świadkowie, napastnicy zostali zatrzymani wkrótce po zdarzeniu. 23-latkowie byli pijani - jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi blisko 2. Ze względu na fakt, że podejrzani zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, w myśl prawa karnego, ten czyn należy rozpatrywać w kategoriach usiłowania rozboju. Mogą oni spodziewać się kary do 12 lat więzienia. Ostatecznie o ich losie zdecyduje sąd i prokurator.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA