Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 czerwca 2018
  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 15532

[ZDJĘCIA] Rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie

W czerwcu w sąsiedztwie dworca kolejowego w Pszczynie rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego. Według planów budynek ma być gotowy do końca wrześniu przyszłego roku.

Budowa Centrum Przesiadkowego w Pszczynie - 26.06.2018 · fot.


Prace przy centrum przesiadkowym wystartowały przed kilkoma dniami. Teren został częściowo odgrodzony od strony ulicy Sokoła. W czasie szesnastu miesięcy ma tutaj powstać obiekt, gotowy obsługiwać również transport autobusowy. Ponadto powstaną parkingi, gdzie podróżni będą mogli zostawić swoje samochody i rowery, decydując się na dalszą jazdę pociągiem.

Pierwsze roboty to przede wszystkim prace ziemne w południowej części Placu Dworcowego. Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt, dzięki której z ziemi wyciągane są korzenie po wyciętych kilka miesięcy temu drzewach, a także kamienie.

Równocześnie tuż obok, pomiędzy ulicą Sokoła a 3 Maja, powstaje zaplecze na sprzęt budowlany dla wykonawcy. We wtorek teren był odgradzany, zabezpieczono również starodrzew, by ten nie został podczas prac uszkodzony.

Budowa zaplecza dla wykonawcy budowy centrum przesiadkowego - 26.06.2018 · fot.


Wszystkie prace wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur Sp. z o.o. Sp. k. - lider, Firma Budowlana "Mazur" Sławomir Mazur - partner oraz PB Mazur Sp. z o.o. - partner. Budowa centrum przesiadkowego oraz prowadzącego do niego układu drogowego będzie kosztować 16.897.793,65 zł.

To jednak tylko część całej inwestycji, albowiem w jej ramach wykonany będzie także system tras rowerowych o łącznej długości ponad 20 km oraz dwa mniejsze centra przesiadkowe w Wiśle Wielkiej oraz w Piasku. Tymi zajmie się gmina Pszczyna, która jest partnerem Starostwa Powiatowego w Pszczynie dla całego projektu. Ostatecznie całkowita wartość zadania to ponad 43,6 mln zł, przy czym unijna dotacja wynosi ponad 35,6 mln zł.

Za niewiele ponad rok okolice dworca kolejowego w Pszczynie mają wyglądać już całkowicie inaczej. Tak prezentowały się na wizualizacjach:

Centrum przesiadkowe wizualizacje
Wizualizacja Centrum Przesiadkowego w Pszczynie · fot.


A tak organizacja ruchu i parkingi przy obiekcie:

Centrum przesiadkowe wizualizacje
Centrum przesiadkowe wizualizacje · fot.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA