Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1587

Delegacja ze wschodniej Ukrainy odwiedziła Pszczynę

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji zorganizował kolejną wizytę studyjną przedstawicieli administracji ukraińskiej w ramach programu "Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy", realizowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNDP) przy wsparciu Rządów Szwecji i Konfederacji Szwajcarskiej (SIDA i SDC).

Delegacja z Ukrainy odwiedziła Pszczynę
Delegacja z Ukrainy odwiedziła Pszczynę. · fot.


Uczestnikami byli przedstawiciele ukraińskiej administracji samorządowej z terenu 2 obwodów wschodniej Ukrainy: donieckiego i ługańskiego.

Wizyta miała na celu zapoznanie strony ukraińskiej z polskimi rozwiązaniami i dobrymi praktykami w zakresie: kompetencji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego i relacji między nimi , kreowania zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego, wdrażania nowoczesnych instrumentów zarządzania, w szczególności w zakresie doskonalenia pracowników samorządowych.

Delegacji przybliżono informacje dotyczące funkcjonowania organów wykonawczych i uchwałodawczych, jednostek pomocniczych; systemu finansowania jednostek samorządu terytorialnego, uwarunkowania rozwoju, strategii rozwoju, w tym oferty turystycznej, świadczenia usług publicznych, systemu doskonalenia pracowników w gminie.

W spotkaniu uczestniczyli z ramienia gminy: Grzegorz Wanot (II zastępca burmistrza), Artur Krawczyk (skarbnik gminy), Celina Biel (sekretarz), Marta Wesołowska (kierownik Referatu Promocji), Adam Kuś (kierownik Referatu Rozwoju i Funduszy Europejskich).

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA