pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3695

Hiszpańscy uczniowie w jankowickiej Piekarni-Ciastkarni Kondzielnik

Artykuł sponsorowany:

Szanowni Państwo, pragniemy się pochwalić faktem, iż od początku miesiąca dzięki programowi Erasmus +, Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Institut Olivar Gran w Figueres mamy zaszczyt gościć w naszej piekarni, na praktykach zawodowych dwoje uczniów z Hiszpanii.

Henryk Kondzielnik
Henryk Kondzielnik - właściciel piekarni, z córką Izabelą oraz praktykanci z Hiszpanii


Wśród wielu piekarń z naszego regionu to właśnie nasza, mała manufaktura została wybrana do powyższego projektu unijnego. Dlaczego właśnie Piekarnia-Ciastkarnia Kondzielnik z Jankowic? Bo: - u Was pachnie chlebem - tak podsumowali swój wybór hiszpańscy nauczyciele i nasi zagraniczni praktykanci.

Proszę Państwa, to stwierdzenie mówi samo za siebie :) - w prostocie siła! Ręczny wyrób chleba, bułek, drożdżówek, kołocza , babek i ciast oraz wypiek w tradycyjnym, ceramicznym piecu to nasza domena. Niestety takie umiejętności powoli zanikają dlatego Hiszpanie przyjechali uczyć się rzemiosła właśnie od nas! A jeśli Państwo nie trafili jeszcze do naszych sklepów to zapraszamy serdecznie do tego by jak najszybciej nas odwiedzić i skosztować jak smakuje tradycja :)

Znajdź nas na facebooku

Zapraszamy do naszych sklepów  • Jankowice ul. Baziowa 12.
  • Pszczyna ul. Dworcowa 5
  • Pszczyna ul. Konopnickiej 1
  • Łąka u. K.Przerwy -Tetmajera 1