Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • wyświetleń: 580

Gmina Pawłowice wykupiła ostatnią transze obligacji komunalnych

27 czerwca gmina Pawłowice wykupiła ostatnią transzę obligacji komunalnych o wartości dwóch milionów złotych.

Pawłowice, urząd Gminy
Urząd Gminy w Pawłowicach · fot.


W bieżącym roku gmina łącznie z tytułu zaciągniętych obligacji spłaciła 12 mln zł. Oznacza to, że jedynym zadłużeniem gminy jest pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 2.907.000 zł do spłaty.

Przypomnijmy, że obligacje o wysokości 20 mln zł zostały zaciągnięte w 2015 roku w związku z koniecznością zwrotu podatku od tzw. wyrobisk górniczych. W budżecie gmina nie było środków pozwalających na uregulowanie w szybkim czasie zobowiązań, dlatego postanowiono wspomóc się obligacjami. Dzięki takiemu rozwiązaniu gmina Pawłowice nie tylko spłaciła należność (unikając wysokich odsetek), ale przez cały czas mogła normalnie funkcjonować i realizować zaplanowane inwestycje. Umowa zawarta z Bankiem Śląskim zobowiązała gminę do ostatecznego wykupu obligacji do 31 grudnia 2023 roku. Kondycja finansowa gminy pozwoliła jednak wywiązać się ze zobowiązania o sześć lat szybciej.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA