Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 1097

Policjanci z Pszczyny kontrolują autokary wycieczkowe

Dla wszystkich rodziców największym skarbem są ich dzieci. Wysyłając swoje pociechy na wycieczki szkolne chcą więc, żeby bezpiecznie dotarły na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów z miejscowej komendy. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd.

Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe
Policjanci kontrolują autokary wycieczkowe · fot.


Przed zaplanowaną wycieczką autokarową bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego oraz przygotowania pojazdu i kierowcy do podróży. W Pszczynie wykorzystuje się do tego obszerny parking znajdujący się przy ul. Bielskiej, obok kościoła.

Przed długą drogą mundurowi przede wszystkim sprawdzają przygotowanie kierowcy do przewozu osób, między innymi trzeźwość, posiadanie wymaganych badań lekarskich i jego ogólny stan psychofizyczny. Weryfikowany jest również autobus. Sprawdzane są m.in.: obowiązkowe wyposażenie pojazdu, sprawność świateł, układu kierowniczego i hamulcowego oraz obowiązujące na trasie dokumenty.

- Zawsze warto zadbać o taką kontrolę. Należy jednak pamiętać, że czas potrzebny do jej przeprowadzenia to około 45 minut. Przyjazd autokaru na miejsce kontroli trzeba więc zaplanować odpowiednio wcześniej - informują policjanci i proszą organizatorów o zgłaszanie potrzeby kontroli z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej.

Mundurowi dodają, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100% z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem, żeby mieć całkowitą pewność, organizator powinien poddać taki pojazd badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.

Zgłoszenie przeprowadzenia kontroli przez policjantów z drogówki, organizatorzy wyjazdów mogą kierować do najbliższych jednostek. Informację taką można zgłosić osobiście w budynku Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 32 449-32-00 lub do sekretariatu wydziału ruchu drogowego wybierając powyższy numer z końcówką 290.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA