Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lipca 2018
  • 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 2990

[ZDJĘCIA] W zagrodzie w Jankowicach urodził się żubr

Kilka dni temu od niewielkiego stadka w zagrodzie pokazowej Rezerwatu Żubrowisko w Jankowicach odłączyła się ciężarna samica. Wkrótce powróciła wraz z żubrzym oseskiem.

Żubr, Jankowice
W zagrodzie w Jankowicach urodził się mały żubr. · fot.


Matką małego byczka jest Planna - pięcioletnia krowa, a ojcem siedmioletni Plessner. Rodzice pochodzą z linii pszczyńskiej, wywodzącej się od pary założycieli (Planty i Plebejera), wyjątkowo cennej dla współczesnej populacji żubrów. Na potomstwo w zagrodzie pokazowej czekano od dwóch lat.

Żubr, Jankowice
W zagrodzie w Jankowicach urodził się mały żubr. · fot.


W 2016 roku sprowadzono z hodowli w Pszczynie byka Plessnera. Zagrodę zamieszkiwały w tym czasie cztery krowy. Wreszcie udało się. Po trwającej 9 miesięcy ciąży Planna przyprowadziła małego byczka, którego imię, zgodnie z przyjętą zasadą, musi rozpoczynać się od liter "PL".

Żubr, Jankowice
W zagrodzie w Jankowicach urodził się mały żubr. · fot.


Młoda mama wraz z potomkiem ma się dobrze. I choć większość czasu spędza w lesie, to żubrzą rodzinkę można również podglądać na łące w zagrodzie pokazowej.

new / pless.pl, źródło: Nadleśnictwo Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA