Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lipca 2018
  • 15 lipca 2018
  • wyświetleń: 2850

Kurs pierwszej pomocy w Pszczynie: 50 miejsc dla czytelników pless.pl

Za nami:

W najbliższy weekend odbędzie się w Pszczynie zjazd instruktorów nurkowania i ratowników medycznych z całego kraju i zagranicy. Związane jest to z prezentacją zbiorników wodnych przeznaczonych do profesjonalnych szkoleń nurkowych i ćwiczeń dla specjalistycznych służb.

Korzystając z obecności profesjonalnych i doświadczonych instruktorów i ratowników z Krakowa, Wrocławia i naszego regionu, w niedzielę 15 lipca w godzinach 9.00 - 15.00 w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie (ul. Kazimierza Wielkiego, wejście bramą od strony boiska od ul. B. Śmiałego) odbędzie się szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia potwierdzające odbycie szkolenia (ważne przez 2 lata).

Specjalnie dla czytelników pless.pl Urząd Miejski w Pszczynie przygotował 50 bezpłatnych miejsc na tym kursie (regularny koszt to ok. 400 zł/os.). Poniżej prezentujemy zakres tematyczny szkolenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwinąć lub powtórzyć swoje umiejętności pierwszej pomocy.

Osoby chętne do udziału prosimy o przesłanie maila z imieniem i nazwiskiem (na zaświadczenie) na e-mail : mwesolowska@pszczyna.pl Nieprzekraczalny termin zgłoszeń to piątek 13 lipca do godz. 15:00 lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Zakres tematyczny kursu "Pierwsza pomoc"

1. Zadławienia dziecko, niemowlę
2. Zadławienie dorosły , otyły i ciężarna
3. Resuscytacja dziecko, niemowlę
4. Resuscytacja dorosły , otyły i ciężarna
5. Resuscytacja dorosły i defibrylacja AED
6. Pozycje ratownicze
7. Rany urazy obrażenia
8. Tlenoterapia
9. EKG z zapisem wydrukiem i interpretacją
10. Ciśnienie, saturacja tlenem, tkanka tłuszczowa

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.