Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 2971

Rozpoczyna się budowa węzła przesiadkowego w Kobiórze

W rejonie skrzyżowania dróg łączących Kobiór z Tychami, Pszczyną i Mikołowem, w miejscu obecnego przystanku autobusowego, powstaje węzeł przesiadkowy. Jego budowa planowana jest do dofinansowania w 85% z tzw. Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Kobiór, przystanek, węzeł przesiadkowy
W miejscu dawnego przystanku powstanie nowy obiekt. · fot.


W przetargu nieograniczonym wyłoniono już wykonawcę nowej wiaty przystankowej oraz dostawcę kontenerowej kabiny sanitarnej i zawarto stosowne umowy. W końcowej fazie jest również opracowanie dokumentacji na przebudowę parkingów przed restauracją "Pod Sikorką" wraz z dojazdami i dojściami.

Koncepcja rozwiązań projektowych wielokrotnie była analizowana przez radnych oraz przedstawiona mieszkańcom na zebraniu w dniu 14 czerwca. Przypominamy, że w ramach zadania inwestycyjnego wyburzony zostanie istniejący przystanek i wykonany nowy obiekt przystankowy wraz z dojazdami, dojściami i zagospodarowaniem terenu przyległego. Przewiduje się również wykonanie parkingów przy węźle przesiadkowym wraz ze stacją rowerową wyposażoną w samoobsługowy punkt naprawy rowerów oraz sanitariaty.

Ponadto planuje się budowę pierwszego etapu ścieżki rowerowej relacji Kobiór - Tychy na odcinku od węzła przesiadkowego do ulicy Plichtowickiej. Przewiduje się również zmianę organizacji ruchu na ul. Kobiórskiej (od skrzyżowania z ul.Centralną do połączenia z ul.Przelotową). Odłożona została sprawa budowy chodnika dla pieszych na istniejącym rowie przy ul.Kobiórskiej do czasu uzyskania stosownych pozwoleń wodnoprawnych oraz uzgodnienia ostatecznej wersji rozwiązania projektowego z mieszkańcami.

Lokalizacja:

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA