Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 6919

Utrudnienia związane z obchodami Święta Policji w Pszczynie

Za nami:

We wtorek, 24 lipca w Pszczynie odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji. Tego dnia, oprócz części ceremonialnej, zaplanowano również liczne atrakcje, w ramach których m.in. zostanie zaprezentowany sprzęt służbowy i odbędą się pokazy policyjnych psów oraz koni. Ze względu na znaczną ilość gości i mundurowych, którzy przyjadą do Pszczyny, w centrum miasta wystąpią pewne utrudnienia związane z miejscami parkingowymi. W związku z tym publikujemy informację dotyczącą harmonogramu święta i wykaz parkingów wyłączonych tego dnia z użytkowania.

W samo południe, obchody policyjnego święta rozpocznie nabożeństwo w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Następnie, po krótkim przemarszu o 13.00 wokół płyty rynku, część ceremonialna będzie kontynuowana w parku przed północną elewacją zamku, na tamtejszych tarasach i w ich okolicach. Po jej zakończeniu, czyli po uroczystym apelu, od 15.00 będzie można podziwiać policyjną musztrę, umiejętności służbowych psów i koni oraz zobaczyć z bliska sprzęt, którym na co dzień dysponują mundurowi.

Mając na względzie dobro mieszkańców i turystów, policja opublikowała ze znacznym wyprzedzeniem czasowym adresy parkingów, na których 24 lipca będą obowiązywały pewne ograniczenia.

Z pewnością takim parkingiem z zarezerwowanymi miejscami dla gości będzie parking przy urzędzie na ul. Basztowej w Pszczynie.

Częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z użytkowania również inne parkingi w mieście, tj.:
  • parking na tzw. Starej Targowicy, ograniczenie będzie dotyczyło około 180 miejsc parkingowych znajdujących się pomiędzy ul. Bolesława Chrobrego a ul. Targową,
  • parking przy ul. Żorskiej (tylko jego wyznaczona cześć, czyli około 130 miejsc parkingowych zlokalizowanych bliżej wjazdu w ul. Wojska Polskiego i znajdującej się na tamtejszym skrzyżowaniu kapliczki "Bądź Wola Twoja")
  • parking przy ul. Wojska Polskiego


W tych miejscach, niemalże przez większość dnia, będą znajdowali się policjanci, którzy w razie pytań i problemów pokierują na inny dostępny w mieście parking.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA