Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 2962

[ZDJĘCIA] Polacy i Czesi na wspólnej wyprawie rowerowej

Zakończyła się pierwsza wyprawa rowerowa organizowana w ramach projektu "Study Tour w krainie 4 jezior".

Wyprawa rowerowa do Czech - 11.07.2018 · fot.


11 lipca grupa 20 rowerzystów składająca się z obywateli Polski i Czech wyruszyła spod pszczyńskiego starostwa, aby w ciągu trzech dni, pokonując łącznie ponad 100 km, zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca pogranicza polsko-czeskiego.

Uczestnicy mogli odwiedzić m.in. pszczyński Skansen, Muzeum Zamkowe, zagrodę żubrów, MGOK w Strumien wraz z izbą regionalną czy pałac w Zebrzydowicach. Dużą atrakcją okazała się możliwość gry w minigolfa w Stonavie, zwiedzanie zamku Fryštát czy kościoła w Albrechticach. Wyjazd był także okazją do zobaczenia wieży widokowej w Sobesovicach, Żermanickiej zapory wodnej czy Kotulowej Drzewionki. Miejscem docelowym wyprawy był zamek w Havířovie.

Drugą wyprawę w ramach projektu zaplanowano na początek września. Wtedy grupa rowerzystów wyjedzie z Havířova do Pszczyny. Na zakończenie projektu, stworzona zostanie strona internetowa i wydana zostanie mapa z trasami rowerowymi, którymi przejadą uczestnicy.

Polsko-czeskie wyjazdy rowerowe zorganizowane zostały w partnerstwie przez powiat pszczyński oraz Mikroregion Žermanické a Těrlické přehrady w ramach projektu "Study Tour w krainie 4 jezior".

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA