Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lipca 2018
  • wyświetleń: 1012

Pawłowice: Mieszkańcy z pomocą gminy mogą zrealizować pomysły

Mieszkańcy gminy Pawłowice do końca wakacji mogą składać wnioski w Urzędzie Gminy z inicjatywami, które będą potem realizować przy wsparciu miejscowych urzędników.

Siłownia zewnętrzna
fot.


- Masz pomysł na inwestycję w swoim otoczeniu? Jesteś gotowy zaangażować się w jej realizację? Zbierz grupę osób i złóżcie wniosek o realizację zadania w trybie inicjatywy lokalnej w 2019 r.
Nabór trwa do 31 sierpnia 2018 roku
- czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Pawłowice.

Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej.

Przykładowe zadanie realizowane w ramach inicjatywy lokalnej:
  • budowa parkingu,
  • zakup i montaż stojaków na rowery, koszy na śmieci, ławek,
  • zagospodarowanie skweru.


Zadania te mogą być realizowane na terenach, których właścicielem jest Gmina.Realizacja inicjatywy lokalnej polega na współpracy obu stron - mieszkańców i Urzędu.

Wkład mieszkańców (jako wnioskodawców) może polegać na pracy społecznej, na świadczeniach pieniężnych lub rzeczowych. Wkład Urzędu Gminy polega na wspieraniu realizacji zadania w sposób organizacyjny lub rzeczowy, w tym również poprzez np. zakup usług i/lub materiałów/rzeczy niezbędnych do realizacji inicjatywy lokalnej.

Wniosek o realizację inicjatywy lokalnej mogą złożyć:mieszkańcy bezpośrednio lub mieszkańcy za pośrednictwem organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Wniosek jest dostępny na stronie Urzędu Gminy w Pawłowicach.

ab / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA