Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • 28 lipca 2018
  • wyświetleń: 21579

Policja przejęła narkotyki o wartości 4 mln! Zatrzymano dwóch mężczyzn

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na terenie powiatu pszczyńskiego zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli 130 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość nielegalnego suszu, to blisko 4 miliony złotych. Obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.Nad sprawą pracowali kryminalni z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości środków odurzających. - W związku z informacją, że mężczyźni mogą posiadać broń palną, w akcję zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów - opisuje interwencję Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Policyjna realizacja odbyła się na terenie powiatu pszczyńskiego. Wewnątrz busa, stojącego na terenie posesji należącej do jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany oraz broń palna i amunicja.

- Jest to największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku na Śląsku. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 4 miliony złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki - informuje policja.

new / pless.pl, źródło: KWP Katowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA