Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2018
  • 4 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 8199

Nowa sygnalizacja świetlna na DK-1 w Kobiórze już działa

Na kobiórskim odcinku drogi krajowej nr 1 uruchomiona została już nowa sygnalizacja. Za 130 tysięcy złotych zamontowane zostały światła przy przejściu dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ulicą Ołtuszewskiego.

DK-1, Kobiór, światła, sygnalizacja
Nowa sygnalizacja świetlna na DK-1 w Kobiórze · fot.


Jeszcze kilka tygodni temu Urząd Gminy w Kobiórze porównywał przejście lub przejazd na DK-1 w tym miejscu do "rosyjskiej ruletki". - Uda się albo się nie uda - napisał na swojej stronie internetowej.

Równocześnie jednak od kilku lat czynił starania o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i na początku tego roku przekonał Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do budowy sygnalizacji. Prace instalacyjne w formule "Projektuj - Buduj" wykonała firma Palian z Tychów. Z racji tego, iż inwestycja nie była ujęta w planach GDDKiA na najbliższe lata, to koszty wykonania instalacji w kwocie około 130 tysięcy złotych musi pokryć gmina Kobiór.

Lokalizacja:

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA