Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2925

OSP Wola nieodpłatnie otrzymało samochód ratowniczo-pożarniczy

W czwartek, 2 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum 240 dla OSP Wola.

OSP Wola, OSP Miedźna, straż
Nowy samochód trafił do OSP Wola (na zdjęciu jeszcze przed budynkiem OSP Miedźna). · fot.


W przekazaniu udział wzięli: wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski, komendant powiatowy PSP w Żywcu Krzysztof Grygiela, prezes OSP Wola Łukasz Czyrwik wraz z druhami, komendant gminny OSP Adam Tomala. Podczas uroczystości wójt gminy podziękował komendantowi PSP Żywiec, zapewniając jednocześnie, że samochód trafił w odpowiednie ręce.

Samochód ratowniczo-gaśniczy, który wcześniej był w wyposażeniu PSP w Żywcu od dzisiaj jest w posiadaniu strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli, a tym samym będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego, ochronie zdrowia, życia i mienia mieszkańców naszej gminy.

Samochód pożarniczy dla OSP Wola jest odpowiedzią na wniosek o przekazanie sprawnego technicznie pojazdu gaśniczego, będącego w dyspozycji jednostek organizacyjnych PSP z jakim wójt Gminy Miedźna, Bogdan Taranowski zwrócił się do komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach oraz komendanta powiatowego PSP w Pszczynie.

Zgodnie z ustaleniami wójta Bogdana Taranowskiego z komendantem wojewódzkim PSP Jackiem Kleszczewskim, samochód ratowniczo-pożarniczy został przekazany gminie Miedźna bezpłatnie. Po przerejestrowaniu pojazdu, jak również jego wyposażeniu samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego jednostki.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA