pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2018
  • dzisiaj, 05:41
  • wyświetleń: 2407

Święto ziół w Skansenie: msza św., warsztaty, pokazy, występy

Serdecznie zapraszamy do Skansenu na "Święto ziół", które odbędzie się dnia 15 sierpnia 2018. Tego dnia zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy obchodzone jest święto Matki Boskiej Zielnej - Patronki ziemi i płodów rolnych.

Z tej okazji o godzinie 10.30 zostanie zorganizowana - po raz pierwszy - plenerowa Msza św. w intencji mieszkańców Pszczyny, podczas której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów. Zebrana ofiara zostanie przekazana na budowę kościoła św. Jana Pawła II na Poligonie.

W godz. 12.00-19.00 zaplanowano wiele atrakcji, m.in. animacje dla dzieci, warsztaty artystyczne, zielarskie, florystyczne, rzemieślnicze, pokazy rękodzieła oraz występy Wokalistów ze Studio Piosenki i rehabilitacji Głosu Voice Pless.

Będzie także dobra kawa i coś na ząb! Zabierzcie koce, dobre nastroje i dołączcie do Skansenu! Wstęp wolny w godz. 10.00 - 12.00.

Święto ziół w Skansenie


Z kolei w godz. 14.00 - 15.30 odbędą się warsztaty kosmetyczne: "Zrobione przeze mnie - zioła w kosmetyce". - Na warsztatach sami przygotujemy 3 kosmetyki przy użyciu ziół, olejów i innych naturalnych składników. Każdy będzie mógł zabrać do domu własnoręcznie zrobiony ziołowy tonik do twarzy, piling kawowy oraz nawilżająco-zmiękczające mleczko do kąpieli. Kosmetyki zrobimy z ogólnie dostępnych składników, także, jeżeli ktoś będzie później chciał powtórzyć cały proces w domu, z powodzeniem zdobędzie wszystkie składniki w sklepie zielarskim i lokalnym spożywczaku. Porozmawiamy o właściwościach kosmetycznych lawendy, rozmarynu, szałwii, róży, oleju słonecznikowego i lnianego, a także czerwonej koniczyny i płatków owsianych. Do całości dołączymy zapachy naturalnych olejków eterycznych, które zakonserwują nasze kosmetyki i nadadzą im niezwykłego zapachu, którym będziecie mogli cieszyć się aż do 3 miesięcy stosowania - opisują organizatorzy.

Zajęcia poprowadzi Julia Weldon. Koszt udziału w warsztatach wynosi 60 zł. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały niezbędne do wykonania kosmetyków. Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia przyjmowane są do 8 sierpnia pod numerami telefonów: (32) 210-57-77; 604-508-718.

Wstęp do Skansenu w godzinach od 12.00 do 19.00 kosztuje 5 zł.

Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Parkowa 20 a

tel. 32 210 57 77
kom. 604508718

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.