Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1021

Powstaje nowy parking przy szkole w Pielgrzymowicach

Do września przy Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach zostanie wybudowany nowy parking.

Pielgrzymowice, parking
Budowa parkingu w Pielgrzymowicach · fot.


Przed szkołą powstanie jednokierunkowa droga o szerokości ok. 3,5 m z nowym wjazdem od strony ul. Powstańców i 27 miejscami parkingowymi, z których dwa zlokalizowane najbliżej wejścia do szkoły, zostaną przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingu będzie z kostki brukowej, a w ramach prac wybrukowane zostaną również miejsca pod wiatę przystankową i rowerową.

Pielgrzymowice, parking
Budowa parkingu w Pielgrzymowicach · fot.


Oprócz samego powiększenia, celem inwestycji jest także stworzenie bezkolizyjnego parkingu z uregulowanym ruchem drogowym oraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych. Wjazd będzie znajdował się od strony ul. Powstańców, natomiast wyjazd zlokalizowany będzie od strony dojazdu do kotłowni. Prace przy budowie parkingu rozpoczęły się od połowy czerwca i potrwają do września, tak aby nie kolidowały z organizacją zajęć szkolnych.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 225 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma Diego z Wisły Małej, która wykonuje także roboty drogowe polegające na remoncie drogi dojazdowej do kotłowni szkoły.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA