pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1430

Powiat pszczyński z dotacją na film i dwie publikacje

Powiat pszczyński otrzymał dofinansowanie na wydanie filmu oraz dwóch publikacji o ziemi pszczyńskiej.

umowa
Podpisanie umowy o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. · fot.


Wartość projektu "Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe ziemi pszczyńskiej - wydanie publikacji oraz filmu o powiecie pszczyńskim" to 50 tys. zł, ale powiat pszczyński pozyskał niemal 32 tys. zł dofinansowania na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- W nowym filmie o powiecie chcemy w ciekawy sposób przedstawić interesujące miejsca, warte do odwiedzenia obiekty oraz to co mamy w powiecie pszczyńskim najcenniejszego - zaangażowanych mieszkańców - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Dzięki dofinansowaniu wydane zostaną także dwie publikacje w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jedna będzie zbiorem potraw kuchni ziemi pszczyńskiej, które od pokoleń wykorzystywane są przez mieszkańców. Przepisy wybiorą i opracują koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu. Wydany zostanie także informator o powiecie pszczyńskim, m.in. z opisem zabytków i bazą noclegową, gastronomiczną, kulturalną i sportowo-rekreacyjną.

Materiały będą nieodpłatnie rozpowszechniane przez powiat pszczyński mieszkańcom i turystom podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.