Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2804

1,6 mln dofinansowania na remont ulicy Głównej w Goczałkowicach

Powiat pszczyński pozyskał promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju.

Ul. Główna · fot.


Koszt inwestycji oszacowano na 2 mln zł, ale aż 1,6 mln zł pochodzić będzie z dotacji pozyskanej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pozostałą kwotę zabezpieczą samorządy - gmina Goczałkowice-Zdrój oraz powiat pszczyński.

- Wyremontujemy nawierzchnię jezdni z miejscową wymianą podbudowy na odcinku blisko 1,5 km od DK1 do skrzyżowania z ul. św. Anny. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza. Inwestycja będzie polegać także na remoncie chodników, utwardzeniu poboczy i remoncie wpustów deszczowych.

Od 2010 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat pszczyński zrealizował aż 50 inwestycji. Wartość tych prac wyniosła niemal 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, a 3,5 mln zł z budżetu powiatu.

Dzięki dofinansowaniu powiat wyremontował m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku czy ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju. Ponadto, wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie czy ul. Jedności w Studzionce.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA