Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4936

[WIDEO] Stanisław Gazda dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Stanisław Gazda − olimpijczyk radem z Pszczyny wsparł Hospicyjną Rowerową Drużynę Odlotową, która walczy o 100 tys. zł na cel społeczny fundowane przez Fundację Lotto.Stanisław Gazda jest gwiazdą polskiego kolarstwa lat 60. XX wieku. Urodził się w 1938 roku w Pszczynie. Zdobył szóste miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Zajmował czołowe miejsca w Wyścigach Pokoju, Tour de Pologne, Mistrzostwach Polski oraz w wyścigach dookoła Irlandii, Rumunii, Jugosławii, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Wielokrotnie odznaczany, m.in. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Stanisław Gazda wziął udział w klipie filmowym promującym możliwość przyłączenia się kolarzy i rowerzystów do Hospicjum św. Ojca Pio w rywalizacji "Odlottowa jazda". W zmaganiach bierze udział 30 organizacji społecznych z całej Polski. Walczą o nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Lotto. Najwyższa to 100 tys. zł.

Drużyna pszczyńskiego hospicjum to obecnie ponad 850 uczestników, którzy z własnej woli zarejestrowali się w drużynie i przejechane na rowerze kilometry "przekazują" na rzecz hospicjum za pomocą aplikacji Endomondo. Rywalizacja trwa do 15 września. Drużyna pszczyńskiego hospicjum zdołała przeskoczyć z 17. miejsca na 7. Na koncie ma blisko 250 tys. przejechanych kilometrów.

Możliwość rejestracji w drużynie i pomocy hospicjum jest aktualna. Można zapisać się w każdej chwili.
Szczegóły akcji znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl.

Nagrodę z "OdLOTTOwej jazdy" pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. "Domownicy" ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Hospicjum

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA