Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 9961

29-latek przekroczył prędkość o 86 km/h! Odebrano mu prawo jazdy

Brawura na drodze 29-latka z Kęt została zakończona m.in. utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Młody kierowca wpadł w ręce policjantów pszczyńskiej drogówki, kiedy w terenie zabudowanych przekroczył dozwoloną "60-tkę" (zdarzenie po godz. 23:00) aż o 86 km/h. Pędził ul. Pszczyńską w Górze z prędkością 146 km/h.

jak informuje komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że auto odebrał od mechanika i musiał go przetestować.

Jak pokazuje codzienna służba funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, nadal niestety zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do dozwolonych prędkości.

- Nie bez powodu matematyka jest królową nauk. To dzięki niej wiemy nie od dziś, że samochód poruszający się z prędkością 50 km/h pokonuje w ciągu jednej sekundy odległość 13,8 metra,z prędkością 60 km/h pokonuje w ciągu jednej sekundy odległość 16,7 metra, a z prędkością 146 km/h pokonuje w ciągu jednej sekundy odległość aż 40,5 metra! - wyliczają policjanci.

Mundurowi przypominają, że za takie wykroczenie kierowca może również być ukarany mandatem karnym w kwocie 400 - 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Niestety - co podkreślają funkcjonariusze - coraz częściej w ręce stróżów prawa wpadają również osoby, które odważyły się wsiąść "za kółko" pomimo 3-miesięcznego zakazu kierowania.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA