Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 września 2018
  • wyświetleń: 2532

[ZDJĘCIA] W Łące powstaje nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

W Łące trwa budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja powstaje w ramach projektu Aktywna Pszczyna. W ciągu najbliższych czterech lat Urząd Miejski przeznaczy ponad 30 mln zł na poprawę i rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie całej gminy.

Budowa boiska sportowego w Łące - 28.08.2018 · fot.


Inwestycja w Łące została wybrana do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Pilotażowego Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej "Mały Klub" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa boiska kosztować będzie 1.180.800,00 zł. Wartość dofinansowania z umowy wynosi 1.033.500,00, lecz nie więcej niż 50% wartości robót budowlanych.

- Dzięki realizacji projektu Aktywna Pszczyna powstaną nowe ścieżki rowerowe, boiska sportowe, Wodny Plac zabaw, a także miejsce rekreacji dla seniorów. Takie są m.in. oczekiwania mieszkańców, dlatego wydatki budżetowe muszą być zrównoważone pomiędzy drogi, sport, bezpieczeństwo oraz edukację. Najważniejsze, że w każdym z tych sektorów powstają nowe inwestycje - tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol.

Roboty budowlane obejmują: zdjęcie warstwy humusu, wykonanie drenażu, a także nowej podbudowy boiska o wymiarach 95,00x48,00 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska, wykonane instalacji oświetleniowej, zakup i montaż piłkochwytów z bramami i furtkami, zakup i montaż bramek i 2 kabin dla zawodników.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA