Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2018
  • 4 września 2018
  • wyświetleń: 6136

[ZDJĘCIA] W Ćwiklicach budowana jest sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu ulic Męczenników Oświęcimskich oraz 11 Listopada i Zawadzkiego w Ćwiklicach powstaje długo wyczekiwana sygnalizacja świetlna.

Budowa sygnalizacji świetlnej w Ćwiklicach - 29.08.2018 · fot.


Mieszkańcy Ćwiklic od dawna wnioskowali o budowę świateł przy drodze wojewódzkiej nr 933. Teraz inwestycja doszła do skutku i na skrzyżowaniu ulic Męczenników Oświęcimskich, 11 Listopada i Zawadzkiego (koło Biedronki) pojawili się robotnicy, którzy odpowiadają za montaż sygnalizacji. Inwestycja ma przyczynić się do znacznej poprawy bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców, ale również wszystkich osób jadących w kierunku Miedźnej oraz Pszczyny.

Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018
Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018 · fot.


Równocześnie, podczas czwartkowej (29 sierpnia) sesji Rady Powiatu, Zdzisław Grygier złożył wniosek do Powiatowego Zarządu Dróg w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, przy skrzyżowaniu z ul. Męczenników Oświęcimskich.

- Obecnie trwa montaż sygnalizacji świetlnej, tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców. Natomiast sprawa dotyczy wyjazdu z parkingu z Biedronki, z którego samochody niejednokrotnie przejeżdżają przez pas zieleni na drogę powiatową (ul. Zawadzkiego), bezpośrednio na pasy - mówił Zdzisław Grygier. Radny zwrócił się z prośbą o ukrócenie tego nielegalnego procederu poprzez zasadzenie krzewów lub inne utrudnienie wyjazdu z tamtej strony.

Budowa sygnalizacji świetlnej w Ćwiklicach - 29.08.2018
Miejsce nielegalnego wyjazdu kierowców z parkingu przy Biedronce - 29.08.2018 · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA