Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 września 2018
  • wyświetleń: 1317

Rusza remont ostatniego odcinka ulicy Kosów w Studzienicach

Dobra wiadomość dla mieszkańców Studzienic. W ciągu kilku najbliższych tygodni wyremontowany zostanie ostatni odcinek ulicy Kosów.

Ul. Kosów w Studzienicach - 08.2018
Rusza remont ostatniego odcinka ulicy Kosów w Studzienicach · fot.


Lada dzień rozpocznie się III i zarazem ostatni etap prac na ul. Kosów w Studzienicach. Pozostał tu do wyremontowania ok. 340-metrowy odcinek jezdni. Starosta pszczyński, Paweł Sadza podpisał umowę z wykonawcą - firmą Radex z Bielska-Białej, która wykona to zadanie za ponad 260 tys. zł. Prócz nawierzchni jezdni wyremontowane zostaną także pobocza oraz zjazdy.

- Ten ostatni odcinek wyremontujemy w całości ze środków powiatu pszczyńskiego. Tym samym w tym roku zakończymy remont całej ulicy Kosów, której długość wynosi 1,9 km. Łącznie prace pochłoną ponad 2,1 mln zł, ale na wcześniejsze dwa etapy prac pozyskaliśmy aż 1,3 mln zł dofinansowania z programu na usuwanie skutków powodzi - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

podpisanie umowy
Rusza remont ostatniego odcinka ulicy Kosów w Studzienicach · fot.


Przypomnijmy, że to nie koniec prac w Studzienicach. Niebawem rozpocznie się także naprawa drogi technologicznej wzdłuż rurociągu. Wyremontowane zostaną dwa odcinki w tej miejscowości (440 m od skrzyżowania z ul. Kosów w kierunku południowym do granicy lasu oraz 210 m w rejonie skrzyżowania z ul. Czyżyków) oraz jeden w Ćwiklicach (280 m od skrzyżowania z DW933 do skrzyżowania z ul. Piotra Czajkowskiego). Prace również wykona wybrana w przetargu firma Radex z Bielska-Białej.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA