Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 750

Pawłowice: na ulicy Zjednoczenia zmodernizowano oświetlenie

Modernizacja sieci rozdzielczej niskiego napięcia oraz oświetlenia ulicznego przy ul. Zjednoczenia w Pawłowicach dobiegła końca.

Modernizacja oświetlenia na ulicy Zjednoczenia w Pawłowicach - 29.08.2018 · fot.


29 sierpnia nastąpił odbiór prac związanych z modernizacją oświetlenia. Wzdłuż ul. Zjednoczenia (od parku w kierunku inhalatorium) oraz przy początkowych fragmentach wjazdów w ulice: Grzybową, K. Miarki, Nową, Zamkową zamontowano 48 opraw ledowych. Nowoczesne oświetlenie swoim wzornictwem nawiązuje do lamp już stojących przy tej ulicy (od wiaduktu w kierunku ronda i drogi na Cieszyn). Są to aluminiowe słupy o wysokości ok. 10 m z wysięgnikiem zakończonym lampą led o mocy 70W. Zadanie realizował Zakład Instalacji, Pomiarów Elektrycznych i Teletechnicznych mgr inż. Damian Kryska z Pawłowic. Inwestycja kosztowała ok. 240 tys. zł, w całości sfinansowana z budżetu gminy.

Równocześnie firma Tauron wymieniła sieć napowietrzną na kablową, schowaną pod ziemią. Zdemontowano dotychczasowe betonowe słupy a nową sieć rozdzielczą poprowadzono pod ziemią w pasie drogowym. Z zabudowanych złącz kablowych wyprowadzono nowe przyłącza do prywatnych posesji. Odbiór prac ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Realizacja powyższych działań przez Tauron, właściciela sieci rozdzielczej niskiego napięcia i sieci oświetleniowej, była konieczna, aby gmina mogła zmodernizować uliczne oświetlenie.

Wymiana oświetlenia to nie koniec zadań związanych z poprawą jakości infrastruktury oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do wykonania pozostaje jeszcze przeprowadzenie remontu nawierzchni ronda na skrzyżowaniu ul. Zjednoczenia i ul. Wodzisławskiej oraz nawierzchni ul. Wodzisławskiej na odcinku do ul. Prostej oraz w rejonie skrzyżowań z ul. Górniczą i ul. Poprzeczną. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie podpisał umowę z firmą AUTO-TRANS ASFALTY Sp. z o.o. z Gierałtowic, która wykonana remont ronda i ul. Wodzisławskiej. Kompletny koszt zadania to 918 tys. 875 zł. z czego 736 tys. zł. przekazane zostało z budżetu gminy. Praca remontowe mają się zakończyć w tym roku. Dodatkowo planuje się wydzielenie ścieżki rowerowej na ul. Zjednoczenia, od ronda do obwodnicy. Ze względu na rangę dróg, zadanie te również należy do powiatu pszczyńskiego. Wytyczenie ścieżki rowerowej wiąże się w z przygotowaniem przez powiat projektu zmiany organizacji ruchu. Prace projektowe nadal trwają i niestety z informacji otrzymanych z PZD nie uda się w tym roku wykonać oznakowania.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA