Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 września 2018
  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 957

Osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie na naukę

Za nami:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie realizuje program "Aktywny samorząd" przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w module II:
  • znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności;
  • nauka w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktorancki.


Osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON do opłaty za naukę (czesnego); dodatek na pokrycie kosztów kształcenia (koszty związane z dojazdami do miejsca pobierania nauki, zakupem podręczników, Internetem, akademikiem itp.) oraz dodatek na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego (w przypadku osób, które mają wszczęty przewód doktorski, a nie są uczestnikami studiów doktoranckich).

Wnioski w ramach Modułu II na rok szkolny/akademicki 2018/2019 (semestr zimowy) przyjmowane będą w PCPR w Pszczynie, ul. Dworcowa 23 do 10 października. Druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie www.pcprpszczyna.pl w zakładce DO POBRANIA.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA