• 7 września 2018
  • 28 września 2018
  • wyświetleń: 8056

[ZDJĘCIA] XVI Międzyośrodkowe Zawody Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 27 września w hali sportowej POSiR w Pszczynie odbył się Finał XVI Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Niepełnosprawnych o Przechodni Puchar Starosty Pszczyńskiego. 10 drużyn z trzech dni eliminacji zmierzyło się w finale o przechodni puchar starosty pszczyńskiego.

XVI Międzyośrodkowe Zawody Sportowe Dla Niepełnosprawnych - 27.09.2018 · fot. Anna Ryguła

Do finału weszły drużyny: WTZ Zabrze, Zespół Szkół nr 3 Pszczyna, DPS Knurów, ŚDS Pszczyna, ŚDS Tychy, ŚDS Knurów, ŚŚS Racibórz, DPS Pszczyna, WTZ Chorzów. Do ścisłego finału weszła też drużyna organizatorów w składzie WTZ Pszczyna i ŚDS Grzawa.

Zawodnicy rywalizowali w pierwszej części w wyścigach: Wachluj balon, Domino, Podaj cegłę, Szalone rydwany, Bieg z wieżą, Piramida, Slalom, Wagoniki, Przeplatanka, Sadzenie ziemniaków. W drugiej części walka o punkty odbywała się przy zabawach: Praczka, Koszykucki, Bieg na fanty, Połów rybek, Żywa rzeźba, Narciarze, Przeciąganie liny. Punkty z zdobyte podczas wyścigów i zabaw zostały zsumowane i dzięki nim wyłonione zostały zwycięskie drużyny XVI Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych, które zostały nagrodzone pucharami.

Zawody wygrała drużyna  ŚDS Knurów, drugie miejsce zdobyła drużyna z DPS Knurów, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Zespół Szkół nr 3 Pszczyna.

Podczas finału zawodnikom kibicowali: starosta pszczyński Paweł Sadza, dyrektor L.O. im. B. Chrobrego w Pszczynie Renata Dyrda, kierownik PCPR w Pszczynie Joanna Czakańska, dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące Andrzej Kegel, a także dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych Grzegorz Kuczera.

Całość tego sportowego przedsięwzięcia finansowana jest ze środków PFRON przy udziale środków własnych placówki. Zawody objęte są ponadto honorowym patronatem starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, zaś współorganizatorem Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody wspierają wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące.